1998
Fellows
Diane J. Ademujohn, “Iscariot”
Michael T. Amundsen, “Big Enough”
Arthur D. Anderson, “Twilight Warrior”
Joshua H. Astrachan, “The Tip”
W. James Au, “Self-Made Man”
Dixie J. Aufderheide, “Delia's Grace”
Kelly J. Aumaier, “Normal”
Nancy L. Babine, “The Long Shadow”
Charles Baik, “The Atlantis Syndrome”
James C. Baldwin, “The Front Seat”
Blair S. Baron, “Invitation To The Voyage”
Gail L. Bartley, “Goodnight, Irene”
Michael E. Beckman, “Press Pound If You Love Me”
Audrey Beller, “A Force In Motion”
Robert G. Bernstein, “Absolution Inc.”
Steven D. Binder, “Unearthed”
Larry Blamire, “Whyo”
Blacky Bokich, “Judas Horse”
Louanne Brickhouse, “Killing Me Softly”
John R. Brownlow, “The Thin Earth”
B. J. Burton, “The Lodge”
Michael V. Byrne, “Far from the Tree”
Michael J. Canales, “King Of The Blitz”
Jude Chapman, “Dead Heat”
Mary F. Chapman, “Seven Days And Seven Nights In The Life Of . . .”
John C. Chase, “Officer Down”
Dennis Coleman, “Destroyer Of Worlds”
Rodger W. Cove, “Hold 'Em”
Jennifer L. Cowgill, “Papa Vic”
Charles Curry, “Long, Lean, and Naked”
Jeff Dean, “Maja”
Jeff Dean, “The Ride”
Joshua D. Dean, “Endgaming”
David S. Decrane, “The Day Job”
Dawn E. DeNoon, “Star Treatment”
Dylan Dow, “Big Sky”
Michael A. Dworski, “Starcrossed”
Ash A. Eldifrawi, “Check and Mate”
Tori Eldridge, “The Gift”
Alison Ellwood, “Radio Blues”
Mark A. Fergus, “The Far Away”
William A. Feustle, Jr., “Kingfish”
Zoe I. Finkel, “Rule Ten”
James T. Frazier, “Blue Ground”
Dean Georgious, “The Blue Aegean”
Dana H. Glazer, “Chatter of the Gods”
Dan Goldstein, “Dead Heat”
Simon Goltsman, “Instinct”
Frank M. Hannah, “Forget Domani”
Walter High, “Too Close for Comfort”
Shannon L. Hile, “This Journey Called My Life”
Nick C. Jacobs, “Crazy for You”
Jace M. Kelley, “Moonglade”
John L. King, Jr., “Goodnight Starlight”
Kirk Z. Kjeldsen, “Seven Wide, Driving”
Jordan B. Kornzweig, “Mime Trouble”
Michael J. Lacombe, “Sand”
Algernon Lamb, “Duty Lasts Forever”
Michael S. Lightner, “Survival of the Fittest”
Matthew J. Lopez, “Bury the Heroes”
Christopher Lucas, “Texarkana”
David Lugo, “The Ugly American”
Fil Marchese, “Deception”
John C. McBrearty, “The Last American Sweetheart”
Thomas F. McCluskey, “Rapid Descent”
Sean M. McGinly, “Two Days”
Timothy M. Mills, “Under Fire”
Nicole J. Mirante, “Finding Bobby”
Kathryn A. Mockler, “Piss Tank”
Jack Monroe, “Standing Against the Sky”
Jeffrey H. Moshier, “Killer.Com”
Christine Myers, “The Fattening House”
Michael C. North, “Lucky Old Sun”
Gary W. Novak, “Coal Run”
Bonnie O'Neill, “Pensione Notes”
Alpesh H. Patel, “History in the Halls of Jefferson High”
Brian J. Pinkerton, “Perfect Order”
Andrew J. Plog, “The Last Chance”
Douglas A. Raine, “The Outer Banks”
Margot E. Ready, “Cold Storage”
Mark S. Rossella, “Vineyard of Souls”
Steven J. Russ, “Breathing Space”
Courtney M. Saunders, “Mundo Chico (Small World)”
Bradley S. Scheel, “Heaven's Waiting Room”
Bruce G. Shackelford, “Taking Off”
Bill Shapiro, “Guilt by Association”
Lauren Sheppard, “The Last Wish Girl”
James D. Solomon, “The Conspirator”
Simon P. Spykerman, “Temporal Utopia”
Karyn J. Taylor, “For One or for Al”
John M. Todd, “Fall from Grace”
Kristl Volk Franklin, “Love Lies Bleeding”
John P. Vourlis, “Point Terminus”
Theodore G. Wallace, “Little Wing”
David G. White, “Artificial Life”
William D. Widenmann, “Point Thunder”
Bess K. Wiley, “Sugar & Eddie”
Chriss A. Williams, “Bellclair Times”
Jeffrey P. Woodard, “R.I.P. Tide”
Michael D. Zam, “Lizzie Walker Slept Here”
Jon B. Zelazny, “Croix De Guerre”
Vincent J. Zurlo, “Sconzo”